43

DENIZCILIK_gorsel

Denizcilik Fakültesi

1884 yılında “Leyli Tüccar Kaptan Mektebi” adıyla kurulan fakülte, 1992 yılında bugünkü adını aldı. Verdiği eğitimle denizcilik sektörünün hem bilimsel araştırma hem de uzman personel ihtiyacını karşılayan Denizcilik Fakültesi, ulusal ve uluslararası filolarda kolaylıkla ve cazip koşullarda iş sahibi olan mezunlar vermektedir.

Denizcilik Fakültesi’ nde; Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği (Çift Diploma), Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği, Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği (Çift Diploma) olmak üzere 4 program bulunmaktadır.

FAKÜLTE WEB SAYFASI    Fakülte Tanıtım Kitapçığı


 • 2024 Kontenjanı: 105
 • Profesör Sayısı: 11
 • Doçent Sayısı: 6
 • Dr. Öğr. Üyesi Sayısı: 19
 • Öğr. Gör. Sayısı: 12
 • Araş. Gör. Sayısı: 20

Denizcilik Fakültesi Programları

 • Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği (%30 İngilizce)

  Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Programı eğitimi ast-üst ilişkilerini içeren, öğrencilerin eğitimlerini üniformalı olarak sürdürdüğü bir programdır. 

  Bu program, denizcilik  şirketlerinde genel müdürlük, işletme müdürlüğü, teknik müdürlük, güverte enspektörlüğü, personel enspektörlüğü gibi görevler üstlenen, kılavuz kaptanlığı, gemi trafik hizmetleri operatörlüğü, uluslararası ve ulusal filolarda uzakyol kaptanlığı yapabilen mezunlar yetiştirmektedir.

  Ders planı için tıklayınız.

   

   

  DENIZ_ULASTIRMA1
 • Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği (Çift Diploma - SUNY Maritime)

  Bu program İstanbul Teknik Üniversitesi ile SUNY-Maritime arasında bir uluslararası ortak lisans programıdır.

  Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler İstanbul Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Programı Lisans diploması ve Bachelor of Science-BS (SUNY) Diplomasını birlikte alırlar.

  Ders planı için tıklayınız.

  AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ. 

  DENIZ_ULASTIRMA2
 • Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği (%30 İngilizce)

  Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği Programı eğitimi ast-üst ilişkilerini içeren, öğrencilerin eğitimlerini üniformalı olarak sürdürdüğü bir programdır. 

  Bu program, denizcilik şirketlerinde genel müdürlük, işletme müdürlüğü, teknik müdürlük, makine enspektörlüğü, tersanelerde sigorta teknik hizmetleri, gemi tamir bakım onarım hizmetleri operatörlüğü ve yöneticilik, uluslararası filolarda ise başmühendis olarak çalışabilecek mezunlar yetiştirmektedir.

  Ders planı için tıklayınız.

   

  GEMI_MAK_ISL_MUH1
 • Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği (Çift Diploma - SUNY Maritime)

  Bu program İstanbul Teknik Üniversitesi ile SUNY-Maritime arasında bir uluslararası ortak lisans programıdır.

  Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği Programı Lisans diploması ve Bachelor of Engineering-BE (SUNY) Diplomasını birlikte alırlar.

  Ders planı için tıklayınız.

  AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ. 

  GEMI_MAK_ISL_MUH2