43
mezun-agi

Mezun Ağı

“İTÜ’lü olmak” kavramı, beraberinde güçlü bir aidiyet duygusu getirir. 1773’den beri ilklerin ve teklerin üniversitesinin bir parçası olmak tarif edilmez bir gururdur. İTÜ’nün mühendislikten temel bilimlere, mimarlıktan Türk Müziği konservatuvarına kadar tüm bölümlerinde verilen eğitimin, üniversitemiz ve öğrencileri arasında kurulacak kalıcı bağın ilk aşaması olduğuna inanıyoruz.  250 bine yakın mezunu olan üniversitemizdeki iletişimin sürekliliği için veri sağlamanın ve veriyi elde tutmanın en önemli faktörlerden biri olduğunun farkında olan ofisimiz, kurduğu İTÜ Mezun Bilgi Sistemi ile kayıtlı mezun sayısını giderek artırmayı ve böylece İTÜ Ailesi’nin daha da kenetlenmesini hedefler.

Detaylı bilgi için tıklayınız.


İTÜ Mezun Bilgi Sistemi

İTÜ ve İTÜ mezunları arasındaki ilişkileri daha etkin kılmak, İTÜ bünyesindeki etkinlik ve projeleri mezunlarımıza ulaştırmak ve geri dönüşüm mekanizmaları geliştirmek amacı ile yapılandırılan İTÜ Mezun Bilgi Sistemi, etkileşimli bir elektronik veritabanı olmasının yanında, İTÜ İnteraktif Bilgi Omurgası ile ortak çalışan bir sistemdir.

İTÜ Mezunları ile ilgili güncel ve sağlıklı bilgilerin alınması, işlenmesi ve bu bilgilerin sınıflandırılması sonucunda elde edilen bilgiler ile çok çeşitli arama ve sorgulama düzenleri içerisinde dinamik sayfalar oluşturulmuştur. Mezunlarımızın bu hizmetlerden yararlanabilmesi için kişisel bilgilerini güncellemeleri ve sistem yöneticisi tarafından kişisel bilgilerinin onaylanması gerekmektedir.

Sistemle ilgili sorularınızda Mezun Bilgi Sistemi'nin koordinatörü olan Kurumsal İlişkiler ve Mezunlarla İletişim Ofisi'nden alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.