43
yurt-burs-ofisi

Yurt & Burs İmkanlarımız

YURTLAR

İstanbul Teknik Üniversitesi, il dışından gelen öğrencilere rahat, huzurlu, çağdaş, yüksek standartlı yurtlarda barınma olanakları sunmaktadır. Yurtlarımız 5.300 kişilik yatak kapasitesi ile Ayazağa, Gümüşsuyu ve Tuzla kampüsleri içerisinde hizmet sunmaktadır. Öğrenci odaları süit, tek, iki, üç ve dört kişilik yataklardan oluşmaktadır. Odalar ve genel kullanım alanları tamamen modern eşyalarla donatılmış olup odalarda telefon ve internet bağlantısı kesintisiz olarak verilebilmektedir. Her binada televizyon odaları, etüt salonları ve ortak kullanıma açık oturma mekânları bulunmaktadır. Öğrencilerin kullanabilecekleri mutfak, çamaşır yıkama ve ütü odaları mevcuttur. 24 saat sıcak su, içmek için kaynak suyu, güvenlik ve temizlik hizmeti sağlanmaktadır.

Ali İhsan Aldoğan Kız Öğrenci Yurdu

Altan Edige Kız Öğrenci Yurdu

Arıoğlu Kız Öğrenci Yurdu

Ayazağa Kız Öğrenci Yurdu

Ayşe Birkan Kız Öğrenci Yurdu

Binali Yıldırım Erkek Öğrenci Yurdu

Ferhunde Birkan Kız Öğrenci Yurdu

Gök Öğrenci Yurdu

Gölet Öğrenci Yurtları

Gümüşsuyu Erkek Öğrenci Yurdu

Gümüşsuyu Kız Öğrenci Yurdu

İMKB Erkek Öğrenci Sitesi (Vadi Yurtları)

Mezunlar Erkek Öğrenci Yurdu

Verda Üründül Kız Öğrenci Yurdu

Zeynep Birkan Kız Öğrenci Yurdu

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 

BURSLAR 

Üniversitemiz bünyesinde 5 çeşit burs bulunmaktadır:

Başarı Bursu: ÖSYM tarafından her yıl yapılan üniversite sınavı sonucunda, ÖSYM kılavuzunda belirtilen derecelere giren ve lisans programına kayıt yaptıran öğrencilere, başarı derecelerine göre verilen burs türüdür.

İhtiyaç Bursu: Ekonomik olarak ihtiyacı olduğu belirlenen öğrencilere verilen nakdi burs türüdür. Bu burslar, İTÜ Vakıfları, İTÜ Mezunları ve Dernekleri ile diğer vakıf/kurum/kuruluşlar tarafından karşılanmaktadır.

Yemek Bursu: Öğrencilerin üniversitemiz yemekhanelerinde her gün 1 öğün (öğle) yemekten ücretsiz olarak yararlandığı burs türüdür.

Sporcu Bursu: Üniversitemizde faaliyet gösteren branşlarda olmak üzere, branşında milli sporcu olan veya milli takım hazırlık kampına çağrılmış, takım sporlarında bir takımın yıldız, genç veya A takımı seviyelerinde oynamış ve İTÜ’ deki ilgili branş hocasının yapacağı öneri doğrultusunda, üniversiteye giriş puanı göz önünde bulundurularak, ferdi veya takım sporlarında yer alan öğrencilere verilen burs türüdür.

Yurt bursu: Öğrencilerin üniversite yurtlarında ücretsiz ve indirimli kalabilmeleri için verilen burs türüdür. Üniversiteye giriş başarısına dayalı veya ihtiyaç ve akademik başarıya dayalı ücretsiz kalma hakkı olarak iki şekilde verilmektedir.

Ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.