43

BİZE SOR

Bize yaz

tanitim@itu.edu.tr

Bizi ara

0 (212) 285 66 11

Bize gel

İTÜ Ayazağa Kampüsü

Süleyman Demirel Kültür Merkezi Kat:2

34469 Maslak-İSTANBUL

Yerleşkelere Ulaşım

İTÜ, İstanbul’un merkezi noktalarına konumlanmış kampüsleri ile kentin her köşesine farklı araç seçenekleri ile ulaşabilmeyi sağlamaktadır. Tüm yerleşkeler, toplu ulaşım araçları ile entegre konumlara sahiptir. Güzergâhları arasında İTÜ durağı bulunan; Avrupa Yakasında 8, Anadolu Yakasında ise 2 otobüs hattı işlemektedir. Ayazağa’da bulunan ana kampüsün önünde İTÜ metro durağı yer almakta, Taşkışla ve Gümüşsuyu kampüslerine Taksim metro istasyonundan birkaç dakikalık yürüme mesafesi ile ulaşılabilmektedir. Tüm kampüslerin kent merkezinde bulunması ve İstanbul’daki toplu ulaşım olanaklarının birbiriyle bağlantılı yapısı sayesinde vapur, metrobüs, tramvay gibi diğer şehir içi seyahat alternatiflerine kolayca ulaşmak mümkündür.

İTÜ’nün merkez ve en büyük yerleşkesi olan Ayazağa’da gün boyunca ücretsiz ring servis hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca sabah ve akşam doğrudan lojmanlara ulaşımı sağlayan ring servisler bulunmaktadır. Kampüs içi ulaşımı kolaylaştıran ring servislerin güzergâhında toplam 13 durak yer almaktadır. Taksim-Maçka yerleşkeleri arasında ise teleferik hattı bulunmaktadır.

İstanbul ile ilgili detaylı bilgiyi www.iett.gov.tr / www.sehirhatlari.com.tr / www.ido.com.tr adreslerinden edinebilirsiniz.

İTÜ Ayazağa Yerleşkesine gelen İETT Otobüsleri