43

ETKİNLİKLERİMİZ


 

#HEDEFITU ile Bambaşka Bir Gelecek

Her yıl sayısız aday öğrenciyi Ayazağa Yerleşkemizde ağırlayan ve onların üniversitemizin imkânları ile eğitim kültürünü keşfetmelerini sağlayan İTÜ Tanıtım Günleri bu sene pandemi koşulları nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlendi. 15-19 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz İTÜ Çevrimiçi Tanıtım Günlerimize toplamda 7.400 aday öğrenci, sosyal medya yayınlarımıza ise 12.600 kişi katıldı.

“İlklerin Üniversitesi İTÜ ile Gelecek Sensin” temasıyla Zoom platformu üzerinden gerçekleşen İTÜ Tanıtım Günleri’nde aday öğrenciler; İTÜ’deki tüm programlar, araştırma projeleri, girişimcilik ekosistemi, Erasmus imkânları, sosyal ve sanatsal alanlar, üniversitenin yurt ve burs olanakları hakkındaki sorularına canlı yayınlarda cevap buldu. Genel fakülte tanıtımlarının ardından adaylar, öğretim üyeleri tarafından verilen bölüm tanıtım sunumlarını dinleyerek üniversitenin bilimsel çalışmalarını ve araştırma ortamını yakından tanıma olanağı buldular.

Tanıtım Günleri’ne katılan aday öğrencilerden ilgili oldukları bölümlere dair çok sayıda soru geldi. İTÜ Tanıtım Ofisi, tüm aday öğrencilerin sorularını uzman akademisyenlerle birlikte cevaplandırdı. Gelen sorular ve katılım yoğunlukları göz önüne alındığında; Bilgisayar Mühendisliği, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği, Mimarlık, Endüstri Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Makina Mühendisliği gibi bölümlerin ön plana çıktığı görüldü.

Çevrimiçi Tanıtım Günleri’ndeki tüm etkinlik videolarına İTÜ’nün sosyal medya hesaplarından dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.


Tem 06, 2021