43
KULUPLER

Kulüpler Birliği

Kültür ve Sanat Birliği Kulüpleri Öğrenci Temsilcimiz Harun Korkmazoğlu’nun bir projesi olarak ortaya çıkan ve Kulüpler Birliği Başkanı ve Temsilcileri tarafından yönetilen, Türkiye’nin ilk resmi öğrenci odaklı sosyal kulüpçülük yapılanması olan İTÜ Kulüpler Birliği, 15/12/2016 tarihinde yapılan İTÜ Senatosu toplantısında alınan kararla kurumsal kimlik kazanmıştır.

Kültür Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarına devam eden Kulüpler Birliği’nin temel amacı, kulüpler arası iletişimi arttırmak, kulüplerin düzenleyeceği faaliyetlerde iş birliğini sağlamak ve öğrencilerimizi ilgilendiren kültür sanat, spor, kariyer, teknoloji, sosyal sorumluluk alanlarında büyük festival, sempozyum, ulusal ve/veya uluslararası yarışma vb. gibi etkinlikleri organize etmek böylelikle öğrencilerimizin İstanbul Teknik Üniversitesi’ne olan aidiyetlerini arttırmaktır. Kulüpler Birliği ayrıca, yeni kulüplerin kurulmasını ve öğrencilerimizin kulüplere katılmasını teşvik ederek öğrencilerimizin sosyalliğini ve aktifliğini arttırmayı da hedeflemektedir. 

İTÜ Mezuniyet, İTÜ Tanıtım ve Tercih Günleri, İTÜ Kayıt Günleri, İTÜ Günü gibi kapsamlı etkinliklerinin saha organizasyonunu planlamak ve tüm öğrencilere duyurulması sağlamak Kulüpler Birliği’nin faaliyet alanları içinde bulunmaktadır.  Ayrıca Kulüpler Birliği, İTÜ Kulüpler Birliği Festivali, “Back to School” Kulüpler Tanıtım Festivali, Bee’z Bee’ze Festivali, Kulüpler Arası Futbol Turnuvası, Kulüpler Birliği Açıkhava Sinema Günleri gibi tüm öğrencilerimizi ilgilendiren etkinlikleri organize etmektir.

2020 yılı itibariyle,  İTÜ Kulüpler Birliğinde, Kültür-Sanat ve Düşünce Kulüpleri, Spor Kulüpleri ve Uzmanlık Kulüpleri olarak 3 kategoride 200'ü aşkın öğrenci kulübümüz faaliyet göstermektedir.

İTÜ Kulüpler Birliği ve kulüplerimizle ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.