İşletme Fakültesi

İTÜ İşletme Fakültesi, iktisat, işletme ve hukuk dersleri veren kürsü üyeleri tarafından 1977 yılında İşletme Mühendisliği Fakültesi adıyla kurulmuştur. Fakülte bugünkü adını 1982 yılında almıştır. O zamana kadar Makine Mühendisliği bünyesinde yer alan Endüstri Mühendisliği Bölümü de fakülteye dahil edilmiştir.

o İşletme Mühendisliği

İşletmelerin değişim süreçlerine liderlik edebilecek girişimci mühendisler yetiştirilmektedir.

o İşletme Mühendisliği (İngilizce)

İşletmelerin değişim süreçlerine liderlik edebilecek girişimci mühendisler yetiştirilmektedir. %100 İngilizce olan programda bütün dersler İngilizcedir.

o Endüstri Mühendisliği

İnsan, makine, malzeme, bilgi gibi elemanlardan oluşan sanayi ve hizmet sektöründeki sistemlerin incelenmesi, örgütlenmesi, yürütülmesi, denetlenmesi ve geliştirilmesi için sistem, model ve yöntem geliştirerek sorunları çözen mühendisler yetiştirilmektedir.

o Endüstri Mühendisliği (İngilizce)

İnsan, makine, malzeme, bilgi gibi elemanlardan oluşan sanayi ve hizmet sektöründeki sistemlerin incelenmesi, örgütlenmesi, yürütülmesi, denetlenmesi ve geliştirilmesi için sistem, model ve yöntem geliştirerek sorunları çözen mühendisler yetiştirilmektedir. %100 İngilizce olan programda bütün dersler İngilizcedir.

o Ekonomi (İngilizce)

2013 yılında Türkiye'nin en iyi ekonomi bölümlerinden biri olma ve öncü çalışmalar yapma hedefiyle kurulmuştur.  Ekonomi (İktisat) teorisi ve pratiğini birleştirebilen, küresel rekabete hazır öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir.